• Spoznávame Košice

Žiaci 3.C a 4.C triedy navštívili 26.09.2023 metropolu východného Slovenska mesto Košice. Mesto ležiace v Košickej kotline ponúka návštevníkom veľa pozoruhodných pamiatok. Niektoré z nich si prezreli aj naši žiaci. Najprv zavítali do archeologického múzea Dolná brána, prešli okolo kaplnky sv. Michala do Dómu svätej Alžbety, popod arkády Urbanovej veže okolo zvonu ich cesta viedla k Národnému divadlu. Odtiaľ prešli k Miklušovej väznici a Hrnčiarskou uličkou až k soche Maratónca, kde zakončili svoje putovanie za poznávaním Košíc.

Fotografie si môžete pozrieť v našej galérii.

• AKO SA ŽILO V MINULOSTI?  EXKURZIA PERNŠTEJN- RÁJEC NAD SVITAVOU
            • AKO SA ŽILO V MINULOSTI? EXKURZIA PERNŠTEJN- RÁJEC NAD SVITAVOU

Žiaci druhého stupňa našej školy absolvovali v úvode nového školského roku vzdelávací program, počas ktorého navštívili historické pamiatky Českej republiky. Zoznámili sa s dejinami stredovekého hradu Pernštejn, ktorý je verejnosti známy z tradičného filmového spracovania rozprávky Soľ nad zlato. Dozvedeli sa o pravidlách stolovania a boja v histórii. Zoznámili sa s dejinami českých šľachtických rodov a pokochali sa výhľadom z hradných veží. Vývoj architektúry sledovali pri návšteve mladšieho zámku Rájec nad Svitavou, ktorý bol vystavaný v romantickom štýle anglických vidieckych sídiel. V jednotlivých miestnostiach prepychovo zariadeného interiéru získali nové vedomosti o každodennom živote aristokracie v minulosti.

Prezreli si dobové spálne a kúpelňe, ktoré moderným vybavením predbehli svoju dobu. Bohatými hosťovskými miestnosťami kráčali v stopách komédie Posledná aristokratka, ktorá bola v interiéroch zámku natočená pre českú televíziu. Po prechádzke romantickou ružovou záhradou sa potešili nákupom nerastov a polodrahokamov v galérii zámku.

Fotky si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

• Kurzy jazykovej školy 2023/2024

Vyučovanie anglického jazyka v jazykovej škole začína v týždni 18. - 22. septembra 2023 podľa harmonogramu jednotlivých kurzov:

• A1-1 - Mgr. Veselovská Jana - 2 hodiny týždenne/ PON + ŠTV 13,30 - 14,15 hod.
              • A1-2 - Mgr. Uhrinová Jana - 2 hodiny týždenne/ UTO + ŠTV 13,45 - 14,30 hod.
              • A2-1 - Mgr. Karaffová Miroslava - 2 hodiny týždenne/ PON + STR 13,45 - 14,30 hod.
              • A2-2 - Mgr. Horecká Lenka - 2 hodiny týždenne / STR 13,45 -15,15 hod.
              • B1-2 - Mgr. Šmahajčíková Zuzana - 2 hodiny týždenne/ podľa dohody so žiakmi.

Poplatky za JŠ sú nasledovné:

• 1. semester 25€ + zápisné 5€, je potrebé uhradiť do 10. októbra 2023.
              • 2. semester 25€, je potrebné uhradiť do konca februára 2024.

Číslo účtu: SK16 0200 0000 0016 6577 4451/ 0200
              Variabilný symbol: 200
              Do správy pre prijímateľa uveďte meno a priezvisko poslucháča JŠ

Bližšie informácie o činnosti jazykovej školy nájdete na našej webovej stránke v sekcii JAZYKOVÁ ŠKOLA.